Ajankohtaisia aiheita ja taloushallinnon tulevaisuudennäkymiä – Julkishallinnon palvelukeskukset kokoontuivat Pasilassa

17.11.2023 09:47

Palkeet järjesti säännöllisen julkishallinnon palvelukeskusten tapaamisen marraskuussa Pasilassa.

Takaisin uutisiin

Kaksi teräksistä palapelin palaa vierekkäin.

Palkeet järjesti säännöllisen julkishallinnon palvelukeskusten tapaamisen marraskuussa Pasilassa. Tapaamiseen osallistui edustajia seuraavista organisaatioista: Monetra, Espoon kaupunki, Sarastia, Meita, Kirkon palvelukeskus, Certia ja Helsingin kaupungin taloushallintopalveluliikelaitos. Iltapäivällä tapaamisessa vierailivat myös Taloushallintoliiton edustajat. Palkeista mukana olivat toimitusjohtaja Tuija Kuivalainen sekä oy- ja yhteisöasiakkaiden yksikön johtaja Tuomas Watia.

Päivän aikana käytiin palvelukeskusmaailman kuulumisia läpi puolin ja toisin. Keskustelun aiheena olivat muun muassa palvelukeskusten tämän hetken ajankohtaiset edistettävät asiat ja merkittävät puheenaiheet. Iltapäivällä Taloushallintoliiton toimitusjohtaja Jari Seppä kertoi trendeistä ja tulevaisuudennäkymistä taloushallinnon alalla.

Yhteiset tapaamiset jatkuvat jälleen keväällä Pasilan toimitiloissa.

Tapaaminen Pasilan toimitiloissa, ihmisiä pöydän ääressä.

Jaa somessa

Jaa Facebookissa Jaa LinkedInissä Jaa X:ssä
Takaisin uutisiin

Tutustu myös näihin

Uutinen 2.3.2026

Tuloksellista toimintaa valtionhallinnon hyväksi – Palkeiden vuosi 2025

Palkeiden vuosi 2025 oli taloudellisesti ja toiminnallisesti vahva.

Lue lisää
Henkilön kädet kämmen puoli ylöspäin, kuvaan lisätty tietokonekuvaa rattaista ja nuolista.

Uutinen 5.2.2026

Valtion talous- ja henkilöstöhallinto tehostunut palvelukeskusmallin myötä

Palvelukeskusmalli – keskitetyt prosessit, yhtenäiset toimintatavat ja digitalisaatiota tukeva rakenne – on osoittanut vahvasti, että keskittäminen kannattaa.

Lue lisää