Vuoden 2021 seurantatiedot julkaistu – Katso, miltä Palkeiden vuosi näytti

24.3.2022 13:46

Kehitimme vuoden aikana henkilöstömme osaamista ja asiantuntijuutta ja keskityimme töiden organisointiin muuttuvissa tilanteissa.

Takaisin uutisiin

Neljän henkilön kädet, jotka kilistävät kahvikuppeja yhteen.

Kehitimme vuoden aikana henkilöstömme osaamista ja asiantuntijuutta ja keskityimme töiden organisointiin muuttuvissa tilanteissa. Järjestimme monia virtuaalisia tapahtumia ja kohtaamisia yhteisöllisyyden säilyttämiseksi etätyöajasta huolimatta. Onnistunut varautuminen ja jatkuvuussuunnittelu varmistavat sen, että pystymme toimimaan tehokkaasti myös muuttuvissa tilanteissa.  

Poikkeuksellisesta vuodesta huolimatta saavutimme merkittävän osan tulostavoitteistamme. Asiakastyytyväisyyskyselyssä kokonaistyytyväisyys meihin ja palveluihimme parani edellisestä vuodesta, ja työtyytyväisyyskysely VMBarossa saimme kaikkien aikojen parhaan tuloksen. 

Iso kiitos kuluneesta vuodesta asiakkaillemme, sidosryhmillemme ja henkilöstöllemme!

Lue lisää:

Jaa somessa

Jaa Facebookissa Jaa LinkedInissä Jaa X:ssä
Takaisin uutisiin

Tutustu myös näihin

Sininen palapeli.

Uutinen 21.4.2026

Valtion taloushallinnon tehtäviä keskitetään Palkeisiin

Valtiovarainministeriön (VM) johdolla on selvitetty yhteistyössä virastojen ja Palkeiden kanssa eräiden valtion taloushallinnon tehtävien keskittämistä Palkeisiin.

Lue lisää

Uutinen 20.4.2026

Työtyytyväisyys valtiolla – HenkilöstöBaron valtiotason tulokset on julkaistu

HenkilöstöBaron tulosten hyödyntäminen vahvistaa HR-tiedolla johtamista ja auttaa seuraamaan valtion henkilöstöstrategian tavoitteiden toteutumista.

Lue lisää