Tapasimme asiakkaitamme ValtioExpossa

8.5.2024 11:19

ValtioExpossa 2024 oli mukavia asiakaskohtaamisia.

Takaisin uutisiin

Neljä henkilöä istumassa vastakkain pöydän ääressä kannettavien tietokoneiden kanssa.

ValtioExpossa oli tänäkin vuonna tuttuun tapaan mielenkiintoisia puheenvuoroja, inspiroivia keskusteluja ja iloista messutunnelmaa.

Palkeiden osastolla riitti vilinää ja vilskettä. Osastollamme asiakkaitamme ja yhteistyökumppaneitamme jututtivat asiakkuuspäällikkömme. Kävijöille esittelyssä olivat lisäksi älykkään automaation palvelumme ja henkilöstötutkimuspalvelumme.

Messuhulinan lisäksi Palkeilla oli tietoiskusalissa puheenvuoro, jossa Marika Kaksonen ja Satu Laatinen nousivat estradille kertomaan valtion henkilöstötutkimuksen uudistamisesta.

Jaa somessa

Jaa Facebookissa Jaa LinkedInissä Jaa X:ssä
Takaisin uutisiin

Tutustu myös näihin

Uutinen 5.11.2026

Matkustamisen palvelujen hyödyntäminen antaa asiakkaalle enemmän aikaa strategiseen tekemiseen

Palkeiden palvelujen laajempi hyödyntäminen on tukenut Taide- ja kulttuuriviraston siirtymää kohti yhdenmukaisia toimintatapoja kahden organisaation yhdistyessä.

Lue lisää

Uutinen 2.11.2026

Valtion taloushallinnon tehostamishanke etenee

Valtiokonttori käynnisti yhteistyössä Palkeiden kanssa valtion taloushallinnon tehostamishankkeen. Hankkeessa on arvioitu keinoja tehostaa valtion taloushallinnon tehtäviä.

Lue lisää