Kuinka luodaan maailman paras henkilöstötutkimus?

14.1.2025 10:08

Takaisin uutisiin

Valtion henkilöstötutkimusta on uudistettu yhdessä Palkeiden asiakkaiden ja yhteistyökumppaneiden kanssa. Uudistustyö on osa valtiovarainministeriön vahvistamaa henkilöstöstrategiaa.

HenkilöstöBaron avulla voidaan valtionhallinnon tasolla seurata strategian pohjalta tehtävää kehittämistä. Samalla haluttiin luoda tutkittuun tietoon perustuva henkilöstötutkimus, joka aktivoi koko valtionhallinnon henkilöstön mukaan kehittämistyöhön.

Projekti on nyt saatu päätökseen, ja uudistettu henkilöstötutkimus julkaistaan torstaina 16.1. Kumppanina uudistustyössä oli Eezy Flow Oy, jonka edustajat avaavat uudistusta blogissaan.

Jaa somessa

Jaa Facebookissa Jaa LinkedInissä Jaa X:ssä
Takaisin uutisiin

Lisää uutisia aiheesta

Tarralappuja hymynaamoilla.

Uutinen 15.4.2025

Asiakkaat tyytyväisiä Palkeiden palveluihin

Palkeiden vuotuinen asiakastyytyväisyyskysely toteutettiin helmi-maaliskuussa.

Lue lisää
Tuija Kuivalainen ja Tuomas Watia avasivat Matkustamisen ajankohtaispäivän.

Uutinen 14.4.2025

Yhteistyötä ja ajankohtaisia nostoja Palkeiden ajankohtaispäivillä

Ajankohtaispäivät toivat jälleen linjojen päähän yhteensä lähes 1500 kiinnostunutta kuulijaa kolmeen eri tilaisuuteen.

Lue lisää